Nowinki 2020-2021

DZIEŃ RODZINY ON-LINE

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. Z powodu sytuacji pandemicznej nie mogliśmy spotkać się na przedszkolnej uroczystości, więc przedszkolaki wystąpiły on-line. 26 maja każda grupa wierszem i piosenką podziękowała najbliższym za ich miłość i codzienną troskę. Były także samodzielnie wykonane prezenty.

  BIAŁO-CZERWONE „BAJKOWE LUDKI”

W dniach 26-30.04.2021r. wszystkie dzieci włączyły się do ogólnopolskiego świętowania z okazji Dnia Flagi RP oraz 230-tej rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święta te były okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych i znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Każda grupa przyozdobiła szatnię biało-czerwonymi pracami plastycznymi. Biało-czerwono było także przed przedszkolem: powiewała flaga, na choince zawisły narodowe kwiatki, a koziołki wystroiły się w patriotyczne kokardy.

„DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU”

26 lutego 2021r. odbył się „Dzień otwarty” dla rodziców i przyszłych przedszkolaków. Rodzice poznali organizację i zasady funkcjonowanie placówki. Dzieci miały okazję poczuć atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu.   Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się w naszym przedszkolu i chętnie  wrócą już jako przedszkolaki w nowym roku szkolnym.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA ON-LINE

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i poczuciem bezpieczeństwa. W podziękowaniu za Ich wielkie serca na przełomie stycznia i lutego we wszystkich grupach odbywały się uroczyste spotkania. Z powodu koronawirusa pierwszy raz w historii babcie i dziadkowie nie wybrali się na okolicznościowe imprezy do naszego przedszkola. W tym roku dzieci składały życzenia  w formie nagrań internetowych. Każda grupa przygotowała występ artystyczny złożony wierszy, piosenek i tańców.  Dzieci przygotowały także piękne prezenty, które przekazały najbliższym. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie powitamy gości  w przedszkolu.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Świąteczne  dekoracje  w  całej  placówce,  pięknie przystrojone stoły, dzieci  odświętnie ubrane, wszystko to wprowadzało nas w  nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne  wydarzenie.  15 grudnia 2020r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Wszystkie grupy zasiadły do wigilijnego stołu, by spożyć tradycyjne potrawy. Następnie przedszkolacy spotkali się z Gwiazdorem, który pojawił się z wielkim workiem prezentów.  Był czas na składanie życzeń i śpiewanie kolęd przy choince. Dzień minął w ciepłej i świątecznej atmosferze.

     „MIKOŁAJKI”

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki i nie zapomniał o słodkich prezentach dla wszystkich grzecznych dzieci.  Dziękujemy Kochany Święty Mikołaju!                                   

                                                                  „ANDRZEJKI”

Andrzejki w naszym przedszkolu to wieloletnia tradycja. Ten dzień był pełen radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami czy losowania swoich przyszłych zawodów. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolacy poznawali historię pluszowego misia oraz bohaterów literackich i filmowych. W ciągu całego dnia dzieci bawiły się przy misiowych piosenkach oraz wykonywały prace plastyczne różnymi technikami.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu i przywiązania do swojej Ojczyzny. Na zajęciach w grupach dzieci poznawały symbole i barwy  narodowe oraz wykonały prace plastyczne  w kolorach biało-czerwonych. Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewały Hymn Polski.

„ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK”

15 października obchodziliśmy w przedszkolu „Światowy Dzień Mycia Rąk”. Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Dla naszych przedszkolaków była to nie tylko nauka, ale i dobra zabawa. Były wiersze, opowiadania i piosenki o czystości.

ŚWIĘTO DRZEWA

Tego dnia we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew , dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolacy utrwalili zasady dbania o środowisko i obiecali dbać o przyrodę na co dzień. 

„FILHARMONIA POMYSŁÓW”

6 października 2020r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z „Filharmonią Pomysłów”. Dzieci obejrzały przedstawienie „Bajka o myszkach co bawić się chciały” i udały się w podróż do przeszłości. Podczas spotkania przedszkolacy poznali dawne zabawy, w które bawili się dziadkowie oraz pradziadkowie, gdy nie było komputerów i telefonów.

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopca. Z tej okazji w każdej grupie odbyły się zabawy integracyjne połączone z wręczaniem drobnych upominków. Nie zabrakło oczywiście życzeń, by chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia są miłym wspomnieniem tych chwil.

BAL JESIENI

23 września odbył się wielki jesienny bal. Wszystkie dzieci przybyły do przedszkola w jesiennych barwach i wspaniałych strojach.  Miały na głowach piękne korony z liści i owoców jarzębiny. Wspólnie bawiły się też  muchomorki, jeże, wiewiórki, jabłuszka śpiewając piosenki i tańcząc jesiennej muzyce. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

22 września wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownik medyczny opowiedział przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy oraz jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym uczyły się podstaw reanimacji.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     18 września 2020r. odbył się w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne.  Przy wspaniałej pogodzie i muzyce spędzaliśmy czas na placu zabaw. Przedszkolacy brali udział w zabawach ruchowych oraz konkurencjach sportowych.  Dzień dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.