Akademia Zdrowego Przedszkolaka

„Akademia Zdrowego Przedszkolaka” – ogólnopolski projekt edukacyjny w zakresie zdrowego żywienia, bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia. zdrowyprzedszkolak.pl

Akademia Zdrowego Przedszkolaka wraz z Janem Brzechwą zaprasza w bajkową podróż do krainy zdrowia. Startujemy już 1 października!

Witamy Was w nowym roku szkolnym. Pełni powakacyjnego zapału i inspiracji zapraszamy Was do aktywnego udziału w pierwszej tegorocznej naszej Akcji edukacyjnej. Tym samym rozpoczynamy cykl czterech Akcji, który zatytułowaliśmy słowami dobrze znanej wszystkim fraszki naszego wieszcza narodowego – Jana Kochanowskiego – „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie…”. Zgodnie z naszą ideą cały czas będziemy poruszali się wokół tematyki zdrowia. Głęboko wierzymy bowiem, że zdrowy Przedszkolak, to szczęśliwy Przedszkolak!
„Pomidor”, „Samochwała”, czy „Na straganie” – któż z nas nie pamięta z dzieciństwa tych wierszy? Bez wątpienia Jan Brzechwa to jeden z największych polskich pisarzy dla dzieci. I to właśnie jemu powierzyliśmy patronat nad naszą pierwszą Akcją.
W Akcji jesiennej proponujemy Wam udział w trzech blokach tematycznych. Pierwszy z nich poświęcony został higienie jamy ustnej. Dzieci dowiedzą się z niego jak powinny prawidłowo dbać o ząbki i co warto jeść, aby były one zdrowe. Drugi blok to bardzo ważny temat poświęcony profilaktyce otyłości. Dzieci zyskają wiedzę o tym co sprzyja nadwadze i otyłości, ale także co powinny robić by temu przeciwdziałać. Ostatni moduł poświęciliśmy sezonowym warzywom i owocom. Podczas praktycznych warsztatów dzieci dowiedzą się jak domowymi sposobami wzmocnić odporność przed zimą.
KONKURSY!
Podczas trwania tej Akcji wspólnie z naszymi Partnerami przygotowaliśmy dla Was kilka konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jakich u nas jeszcze nie było. Ale na razie zdradzić nic więcej nie możemy 😉
Pozdrawiamy i zapraszamy do wspólnej edukacji prozdrowotnej poprzez warsztaty i zabawę!
Zespół Akademii Zdrowego Przedszkolaka

 
Koordynatorem ds. programu na terenie naszego przedszkola jest mgr Iwona Mrugas