Nowinki 2017-2018

FESTYN RODZINNY

8 czerwca 2018r. odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem: „Mama, Tata i Ja”. Impreza była świetną okazją do uczczenia Dnia Dziecka oraz Dnia Matki i Ojca. Przedszkolacy zaprezentowali program artystyczny, który nagrodzony został gromkimi brawami. Przy dopingu swoich rodziców  dzieci brały udział w licznych konkurencjach sportowych za co otrzymywały niespodzianki. Animatorzy z „Filharmonii Pomysłów” zachęcali zarówno dzieci, jak i ich rodziców do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Było również dużo innych atrakcji: malowanie twarzy, kawiarenka, kącik kronik przedszkolnych, wystawy oraz stoiska z rękodziełem. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu festynu.

WYCIECZKA

9 i 16 maja 2018r. przedszkolacy udali się na wycieczkę do parku edukacyjno-rozrywkowego Deli Park w Rosnówku. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji. Dzieci pobyt w Deli Parku rozpoczęły od zwiedzania mini zoo, parku miniatur, w którym znajdują się znane budowle świata. Podziwiali również gigantyczne owady oraz prehistoryczne zwierzęta. Największą radość sprawiły przedszkolakom „dmuchańce” – dmuchane zamki, statki, zjeżdżalnie, gdzie mogli spędzić czas na beztroskiej zabawie.

„FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW”

8 maja 2018r. odbyły się eliminacje do XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Festiwal miał na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków oraz promocję młodych wykonawców. Nasze przedszkole reprezentowały: Jasmina Cyganek, Maja Kopka i Oliwia Kruk z grupy „Zająca Poziomki”. Gratulujemy wspaniałych występów!

„KOROWÓD NIEPODLEGŁOŚCI”

26 kwietnia 2018r. odbył się „Korowód Niepodległości”. Uroczystość rozpoczęła się przed Centrum Kultury i Rekreacji w  Koziegłowach,  gdzie zgromadziły się dzieci z gminnych przedszkoli i szkół oraz przedstawiciele władz lokalnych. Wójt Gminy Czerwonak p.Jacek Sommerfeld rozmawiał z dziećmi na temat symboli narodowych i znaczenia patriotyzmu w życiu Polaków. Następnie wszyscy wyruszyli w biało-czerwonym korowodzie ulicami Koziegłów. Nasi przedszkolacy rozdawali mieszkańcom okolicznościowe biało-czerwone rozetki. Uroczystość  odbyła się  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Przegląd Formacji Tanecznych”

22 kwietnia 2018r. odbył się II Przegląd Formacji Tanecznych Przedszkolaków w Owińskach. Celem przeglądu było rozwijanie wrażliwości muzycznej u dzieci w wieku przedszkolnym oraz integracja dzieci z różnych przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci  z gr. „Wróbelka Elemelka”. Przedszkolacy zatańczyli do utworu Michała Lorenc „Taniec Eleny” i zdobyli I miejsce wygrywając przegląd. Gratulujemy!

„Dzień Ziemi”

20 kwietnia 2018r.z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przedszkolacy wzięli udział w zajęciach na temat ekologii i segregowania odpadów. Następnie najstarsze dzieci sprzątały teren wokół przedszkola.  Wszyscy  bardzo zaangażowali się w akcję i dokładnie wykonali swoje zadanie. Przedszkolacy udowodnili, że  potrafią szanować przyrodę i o nią dbać.

XVII Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków

11 kwietnia 2018r. już  siedemnasty raz odbył się w naszym przedszkolu Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków. W związku ze 100-leciem odzyskania Niepodległości konkurs odbył się pod hasłem: „Kto ty jesteś -Polak mały”. Tego dnia odwiedzili nas: Wójt Gminy Czerwonak p. Jacek Sommerfeld, Dyrektor SAPO p. Emilia Korzep, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej p.Ewa Banaszak. Zdolnościami recytatorskimi o tematyce patriotycznej pochwaliły się dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych gminy Czerwonak. Nasze przedszkole reprezentowała Zosia Sydoruk z grupy „Wróbelka Elemelka”.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 „FILHARMONIA POMYSŁÓW”

10 kwietnia 2018r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Filharmonia Pomysłów”. Dzieci poznały kolejnego mieszkańca „Muzycznej Kamienicy” Dyla Smykosmyczkowskiego- stolarza ze smykałką do sowizdrzalstwa. Przedszkolacy rozwijali także wrażliwość muzyczną słuchając skrzypiec i kontrabasu.

„WIELKANOC” W PRZEDSZKOLU

28 marca 2018r. odbyło się w naszym przedszkolu Śniadanie Wielkanocne. Przedszkolacy przy pięknie udekorowanych stołach spożywali świąteczne potrawy oraz składali sobie życzenia. Dzieci poznawały tradycje wielkanocne oraz brały udział w  zabawach ruchowych. Najwięcej radości dostarczyło dzieciom poszukiwanie prezentów od wielkanocnego zajączka.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2018r. uroczyście powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Rano uczestniczyliśmy w „Wiosennej gimnastyce”. Następnie oglądaliśmy inscenizację „Przyjście wiosny” w wykonaniu personelu przedszkola. Po II śniadaniu wyruszyliśmy w barwnym korowodzie, aby obdarować mieszkańców Koziegłów okolicznościowymi życzeniami i laurkami. Mieszkańcy byli wzruszeni wiosennymi niespodziankami i bardzo chwalili przedszkolaków.

„DRZWI OTWARTE”

14 marca 2018r. odbyły się „Drzwi otwarte” dla rodziców i przyszłych przedszkolaków. Rodzice poznali organizację i zasady funkcjonowanie placówki. Dzieci miały okazję poczuć atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu.  Goście oglądali także sale oraz zajęcia w różnych grupach wiekowych. Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się w naszym przedszkolu i chętnie  wrócą już jako przedszkolaki w nowym roku szkolnym.

   „FILHARMONIA POMYSŁÓW”

„STUK I PUKPUKPUKI” to tytuł kolejnego koncertu muzycznego z cyklu „Filharmonia Pomysłów”, który odbył się 13 marca 2018r. Szewc chodził bez butów, jak zwykle w czasie spotkania pojawił się Pan Kot, a Bębenek Benek oprowadził dzieci po świecie perkusji, szukając stopy dla…muzycznych butów! Jak zawsze było mnóstwo muzycznych wrażeń.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

9 lutego 2018r. gościliśmy w przedszkolu naszych przyjaciół z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Owińsk. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym z okazji „Światowego Dnia Chorego”. Na scenie wystąpiły dzieci z grupy „Wróbelka Elemelka” prezentując repertuar taneczno-muzyczny pt.”Jak karnawał to karnawał”. Był także czas wspólnych zabaw integracyjnych, które dostarczyły uczestnikom mnóstwa wrażeń. Goście wspaniale bawili się podczas pobytu w naszym przedszkolu, co wyrazili dokonując wpisów w kronice przedszkolnej.

STRAŻ GMINNA W PRZEDSZKOLU

8 lutego 2018r. wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z funkcjonariuszami Straży Gminnej pt. „Bezpieczne ferie”. Tematem spotkania było przestawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Goście apelowali o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie.  Przestrzegali przedszkolaków przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Strażnicy omówili także zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również przestrzegali dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi i zwierzętami. Spotkanie odbyło się w ramach przedszkolnego programu „Mały Ratownik”.

BAL KARNAWAŁOWY

Jak każdego roku, zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Jest to dla  przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 6 lutego 2018r. przedszkolacy zaprezentowali się w strojach swoich ulubionych postaci z bajek i filmów. Były wróżki, królewny, rycerze, piraci … i wielu innych bohaterów bajek. Podczas balu w sali gimnastycznej dzieci bawiły się wraz z „Filharmonią Pomysłów” przy ulubionych przebojach oraz brały udział w konkursach i pamiątkowej sesji fotograficznej. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W styczniu 2018r. wszystkie grupy przedszkolne przygotowały występy artystyczne z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedszkolne uroczystości, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce.

JASEŁKA DLA SENIORÓW

Jednym z głównych kierunków pracy naszego przedszkola jest współpraca ze środowiskiem lokalnym. 19 grudnia 2017r. odbyły się „Jasełka” dla Seniorów z Klubu Seniora „Karolinka”. Na scenie wystąpiły dzieci z  gr. „Zająca Poziomki”, które w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przegląd kolęd w wykonaniu całej społeczności przedszkola nadał temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

15 grudnia 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od obejrzenia Jasełek przygotowanych przez grupę „Zająca Poziomki”. Następnie przedszkolacy oczekiwali wizyty Gwiazdora, który pojawił się z wielkim workiem prezentów. Gwiazdor rozmawiał z dziećmi na temat tradycji świątecznych oraz sprawdzał znajomość kolęd. Wszystkie zadania przedszkolacy wykonali znakomicie za co nagrodzeni zostali prezentami oraz udziałem w sesji fotograficznej. O 11.30 wszystkie grupy zasiadły do wigilijnego stołu spożywając tradycyjne potrawy. Był czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i śpiewanie kolęd przy choince. Dzień minął w ciepłej i świątecznej atmosferze.

POZDROWIENIA DLA GWIAZDORA

W grudniu 2017r. wszystkie dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone do udziału w zabawie świątecznej „Pozdrowienia dla Gwiazdora”. Na specjalnej tablicy wystawionej w holu przedszkola przedszkolacy z rodzicami wpisali bardzo ciepłe i serdeczne pozdrowienia oraz świąteczne życzenia dla Gwiazdora.

„ANDRZEJKI”

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. 30 listopada na przedszkolaków czekały liczne czary i wróżby. Zajęcia andrzejkowe miały na celu kultywowanie tradycji i obrzędów. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

Pod koniec listopada odbyły się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka” w grupach: „Krasnala Hałabały”, „Reksia” oraz „Misia Uszatka”. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Był to ich pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Przedszkolacy byli bardzo dzielni za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Jolanta Gabryelczyk. Witamy nowych przedszkolaków w naszym gronie i życzymy samych wspaniałych chwil w przedszkolu!

„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkole od wielu lat uczestniczy w obchodach tego miłego święta. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł ze swoim ulubionym przyjacielem- misiem. Świętowały misie małe i duże, wyjątkowe dla każdego dziecka, a nawet będące pamiątką rodzinną. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentowania swojego misia kolegom i koleżankom w grupie. Następnie wszyscy przedszkolacy oglądali prezentacje multimedialne na temat historii pluszowego misia oraz poznawali bohaterów literackich i filmowych. W ciągu całego dnia dzieci bawiły się przy misiowych piosenkach oraz wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. Uroczystość dostarczyła wszystkim uczestnikom wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

SPEKTAKL TEATRALNY

23 listopada wszystkie dzieci udały się do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Przedszkolacy oglądali spektakl Teatru Fuzja SHABADABADA czyli …PODWÓRKOWY savoir vivre. „Dylematy i problemy, o czym niby wszyscy wiemy, to jak jemy jak siedzimy,to „dzień dobry” czy mówimy? Jak się ubrać, co jest w modzie, czy przystoi spać w ogrodzie? Kto z was wie niech wiedzą błyśnie jak myć zęby i czy wszystkie?” Wesoły, ciekawy i pouczający spektakl dla widzów w każdym wieku. Niespodziankę ufundowała Rada Rodziców.

PRZEDSZKOLACY PAMIĘTAJĄ

   W ostatnich dniach października wszystkie grupy przedszkolne udały się pod pomnik św. Jana Pawła II, aby zapalić znicze. Przedszkolacy w ciszy i zadumie oddali hołd zmarłym.

ŚWIĘTO DRZEWA

     18 października 2017r. w ramach obchodów „Święta Drzewa” przedszkolacy spotkali się z leśniczym. Gość w ciekawy sposób przekazał dzieciom wiele cennych wiadomości na temat lasu oraz swojej pracy. Przedszkolacy wspólnie z leśniczym posadzili także sadzonki drzew w ogrodzie przedszkolnym.

STRAŻ GMINNA W PRZEDSZKOLU

     17 października 2017r. nasze przedszkole odwiedzili  funkcjonariusze Straży Gminnej. W czasie pogadanki dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domu, na ulicy i placu zabaw. Przedszkolacy z uwagą wysłuchali prelekcji oraz mieli możliwość zadawania pytań naszym Gościom.

„FILHARMONIA POMYSŁÓW”

3 października 2017r. spotkaliśmy się na kolejnym koncercie muzycznym  pt. ,,FANTOM KLAWIATURNIK”. W trakcie przedstawienia jak zwykle było wiele śmiechu i mnóstwo przyjaznych dźwięków.  Przedszkolacy zapoznali się z brzmieniem wielu instrumentów, nie brakowało również muzycznych żartów i popisów aktorskich.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     20 września 2017r. odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne. Dzień ten ma także dostarczać  kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Nasze przedszkole włączyło się w obchody tego wesołego święta. Przy wspaniałej pogodzie i muzyce spędzaliśmy czas na placu zabaw. Przedszkolacy brali udział w zabawach ruchowych oraz konkurencjach sportowych.  Dzień dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

PRÓBNA EWAKUACJA

     14 września 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa. Osoby nadzorujące ewakuację pochwaliły przedszkolaków za szybkie i sprawne opuszczenie budynku.

„FILHARMONIA POMYSŁÓW”

     5 września 2017r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z artystami „Filharmonii Pomysłów”. Zawitali do nas aktorzy, muzycy oraz  Trąbisław Trututański i Fantom  Klawiaturnik! Jak zawsze było wesoło i kolorowo!!!

*************************************************************************************************

NOWINKI 2016-2017

„Mały Ratownik”

9 czerwca 2017r. odbyło się uroczyste zakończenie w tym roku szkolnym programu „Mały Ratownik”. W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Czerwonak p.Jacek Sommerfeld, Dyrektor Gminnego Przedszkola nr 1 p.Jolanta Gabryelczyk, Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku, Strażnicy Gminni oraz cała społeczność przedszkola. Na scenie wystąpiły dzieci z gr. „Zająca Poziomki”. W programie „Mały Ratownik” brało udział 150 dzieci w wieku 3-6lat.  Przedszkolacy przez cały rok poznawali zasady bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy. Dzieci uczyły się numerów alarmowych służb ratowniczych oraz reguł wzywania pierwszej pomocy.

Olimpiada Przedszkolna

Z okazji dnia dziecka odbyła się w naszym przedszkolu V Olimpiada Przedszkolna „Na sportowo z Koziołkiem Matołkiem”. Celem olimpiady było wzbogacanie przeżyć przez szlachetne współzawodnictwo, propagowanie bezpiecznych zabaw oraz integrowanie grup przedszkolnych.  Przedszkolacy rywalizowali w konkurencjach sportowych oraz rozwijali swoją aktywność fizyczną. Atrakcją byli także animatorzy z balonami.

Wycieczka do Kórnika

Pod koniec maja wszystkie grupy przedszkolne udały się na wycieczkę do Kórnika. Organizatorem wyjazdu było Biuro Helios z Poznania. Przedszkolacy  wypłynęli w rejs po Jeziorze Kórnickim statkiem „Anna Maria” oraz wysłuchali prelekcji o ciekawostkach historycznych. Dzieci zwiedzały także zabytki tego miasta oraz brały udział w pikniku.

XVI Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków

Już  szesnasty raz odbył się w naszym przedszkolu Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków. 25 maja 2017r. zdolnościami recytatorskimi pochwaliły się dzieci z przedszkoli Gminy Czerwonak. Nasze przedszkole reprezentowała Marcelina Piochacz z grupy „Pszczółki Mai”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Seniorzy w przedszkolu

23 maja 2017r. odbyło się spotkanie integracyjne z Seniorami z Koziegłów pt. „Muzyczna podróż na ludową nutę”. Na scenie wystąpiły dzieci z grupy „Wróbelka Elemelka”. Przedszkolacy wspólnie z Seniorami uczestniczyli także w warsztatach przygotowując prace plastyczne inspirowane sztuką ludową.

Wyróżnienie dla przedszkolaka Zosi Kończal

17 maja 2017r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „ 25 lat PSP-Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Zosia Kończal z grupy „Zająca Poziomki” otrzymała wyróżnienie w grupie wiekowej 6-9lat. Nagrodę wręczył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr inż. Jacek Michalak oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Zosi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    „DŁUBCOKI, czyli bajdurki lutnika”

25 kwietnia 2017r. „Filharmonia Pomysłów” ponowie odwiedziła nasze przedszkole i jak zawsze zachwyciła widownię. Dzieci poznały zawód lutnika i instrumenty strunowe, którym kłaniały się w rytm muzyki. Przedszkolacy już wiedzą, co to partytura i „pierwsze skrzypce”. Bohaterami przedstawienia była gadająca mandolina i leśny skrzat. Wspaniali artyści sprawili, że przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci.

„WIELKANOC” W PRZEDSZKOLU

11 kwietnia 2017r. odbyło się w naszym przedszkolu Śniadanie Wielkanocne. Przedszkolacy przy pięknie udekorowanych stołach spożywali świąteczne potrawy oraz składali sobie życzenia. Następnie spotkali się z Zajączkiem Hip Hop, który przygotował dla nich mnóstwo niespodzianek. Dzieci brały udział w konkursach oraz zabawach ruchowych. Na zakończenie spotkania wszyscy przedszkolacy otrzymali prezenty od wielkanocnego zajączka.

„WYCIECZKA DO SZKOŁY”

Dnia 24.03.2017r. grupa “Kota Filemona” została zaproszona przez oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im.gen.Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach. Pani mgr Katarzyna Grzenda pokazała dzieciom szkołę. Dzieci z grupy „Kota Filemona” przywitały się z panią dyrektor mgr Aleksandrą Drzewiecką i z panem dyrektorem mgr Jarosławem Kłosińskim, a potem uczestniczyły w zajęciach origami wspólnie ze swoimi starszymi kolegami. Dzieci składały kurki i koszyczki z papieru. Wróciły do przedszkola z wykonanymi ozdobami. Były to nasze drugie zajęcia origami w szkole. Bardzo nam się podobały.

 

„TYDZIEŃ AUSTRALIJSKI”

W dniach 3-7.4.2017r. Koziołek Matołek zaprosił wszystkie dzieci na „Tydzień australijski”. Tematyka zajęć obejmowała: poznawanie ludzi mieszkających w Australii i ich zwyczajów oraz oglądanie fauny i flory charakterystycznej dla wybranego kontynentu. Przedszkolacy wykonywali także prace plastyczne, słuchali bajek i legend oraz poznawali życie australijskich dzieci i rdzennych mieszkańców-Aborygenów.

„TYDZIEŃ AFRYKAŃSKI”

W dniach 20-24.2.2017r. Koziołek Matołek zaprosił wszystkie dzieci na „Tydzień afrykański”. Tematyka zajęć obejmowała: poznawanie ludzi mieszkających w Afryce i ich zwyczajów oraz oglądanie fauny i flory charakterystycznej dla wybranego kontynentu. Przedszkolacy wykonywali także prace plastyczne, słuchali bajek i legend oraz poznawali życie afrykańskich dzieci.

„FILHARMONIA POMYSŁÓW”

20 grudnia 2016r. przedszkolacy uczestniczyli w spotkaniu muzycznym pt. „Drewniolce, czyli bajędy o starych zabawkach”. Dzieci poznały historię dawnych zabawek w wykonaniu aktorów lalkarzy.

Prezenty od Straży Gminnej

9 grudnia 2016r. odbyło się z spotkanie z przedstawicielami Straży Gminnej. Celem spotkania była rozmowa na temat dokarmiania zwierząt i ptaków w okresie zimowym. Przedszkolacy z uwagą wysłuchali prelekcji Strażników Gminnych oraz wykazali się dużą wiedzą na temat opiekuńczej postawy wobec skrzydlatych przyjaciół. Nasze przedszkole otrzymało w prezencie karmnik i specjalną karmę dla ptaków. Dzięki dokarmianiu ptaki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.

„SERCE ZA ODWAGĘ”

W listopadzie 2016r. nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Serce za Odwagę”. Celem akcji było przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego przez najmłodszych w wielu miastach w Polsce. Przedszkolacy z dużym zaangażowaniem przygotowali piękne kartki z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  W ten symboliczny sposób cała społeczność przedszkola podziękowała  za wielką odwagę, jaką odznaczali się Bohaterowie w czasach walki o wolną i niepodległą Polskę.

FILHARMONIA POMYSŁÓW

29.11.2016r. „Filharmonia Pomysłów” zaprosiła przedszkolaków na „Wisłowianki, czyli tańcowanki wzdłuż Wisły”. Dzieci tanecznym krokiem poznawały wybrane regiony Polski.

„Czyste powietrze wokół nas”

Po raz kolejny Gminne Przedszkole nr 1 „Bajkowe Ludki” w Koziegłowach przystąpiło do realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. W programie uczestniczyły dzieci z gr. „Krasnala Hałabały”, „Zająca Poziomki” i „Wróbelka Elemelka”.Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.Wspólnie z bohaterem programu „Dinusiem” dzieci zwiększyły swoją wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki jego źródła, a także wykonywały plakaty edukacyjne. Podsumowaniem udziału w programie były warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, podczas których uczestnicy mieli możliwość m.in.: obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz zdjęć i informacji z przebiegu programu.

„Spotkanie z psychologiem”

7 listopada 2016r. odbył się wykład dla rodziców z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej p. Hanną Skoryną na temat: „Błędy popełniane przez dobrych rodziców”. Uczestnicy spotkania poszerzyli wiadomości na temat pułapek i szans pokonywania trudności wychowawczych w wybranych aspektach funkcjonowania dziecka. Zachęcamy rodziców do aktywnego udziału w wykładach, następny już 29 listopada.

” FILHARMONIA POMYSŁÓW „

25 października 2016r. uczestniczyliśmy w muzycznym spektaklu „Filharmonii Pomysłów”. Były to „Góralskie WŁÓCZKOWAŃCE”, czyli opowieści o owieczkach, oscypkach i góralskiej wełnie okraszone piękną muzyką i tańcem!

                                                  „AKADEMIA AQUAFRESH”

     Nasze przedszkole realizuje Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej od 2011roku. 5 października 2016r. wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach „Akademii Aquafresh”.  Przedszkolacy obejrzeli prezentację multimedialną oraz filmy edukacyjne na temat higieny jamy ustnej. Nasi wychowankowie wspólnie z bohaterami „Pastusiowej Krainy” rozwiązywali zagadki i zadania oraz wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat higieny. Wszystkie grupy otrzymały pastusiowe niespodzianki oraz plansze edukacyjne.

„Filharmonia Pomysłów”

     4 października 2016r. odbyło się kolejne przedstawienie muzyczne  w wykonaniu artystów z „Filharmonii Pomysłów”. Przedszkolacy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu pt. „Lulajki, czyli wieczorne śpiewanki” oraz wspólnie z artystami śpiewali najpiękniejsze polskie kołysanki.