Nowinki 2019-2020

STRAŻ GMINNA W PRZEDSZKOLU

     2 października 2019r. nasze przedszkole odwiedzili  funkcjonariusze Straży Gminnej. W czasie pogadanki dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu i na ulicy. Przedszkolacy z uwagą wysłuchali prelekcji oraz otrzymali odblaski.

PRÓBNA EWAKUACJA

     27 września 2019r. odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabycie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa. Osoby nadzorujące ewakuację pochwaliły przedszkolaków za szybkie i sprawne opuszczenie budynku.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

    20 września 2019r. odbył się w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić rolę edukacji w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne.  Przedszkolacy brali udział w zabawach ruchowych oraz konkurencjach sportowych w ogrodzie przedszkolnym.

FILHARMONIA POMYSŁÓW

     10 września 2019r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z „Filharmonią Pomysłów”. GDZIE MIESZKAJĄ DŹWIĘKI? to spotkanie muzyczne z cyklu NA GRANICY PIĘCIOLINII. A wkrótce? Poznamy dźwięki, zaprzyjaźnimy się z tymi głośnymi, ośmielimy te najcichsze, przypomnimy sobie dźwięki stare i poznamy dziwnodźwięki… Wiele przygód przed nami!

*************************************************************************************************

NOWINKI 2018-2019

„FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW”

7 maja 2019r. odbyły się eliminacje do XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Festiwal miał na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków oraz promocję młodych wykonawców. Nasze przedszkole reprezentowały: Zuzanna Drzymała, Anna Gotowała i Magdalena Urbaniak z grupy „Wróbelka Elemelka”. Gratulujemy wspaniałych występów!

„Dzień Ziemi”

25 kwietnia 2019r.z okazji Dnia Ziemi przedszkolacy wzięli udział w zajęciach na temat ekologii i segregowania odpadów. Następnie najstarsze dzieci sprzątały teren wokół przedszkola.  Wszyscy  bardzo zaangażowali się w akcję i dokładnie wykonali swoje zadanie. Przedszkolacy udowodnili, że  potrafią szanować przyrodę i o nią dbać.

„WIELKANOC” W PRZEDSZKOLU

5 kwietnia 2019r. odbyło się w naszym przedszkolu Śniadanie Wielkanocne. Przedszkolacy przy pięknie udekorowanych stołach spożywali świąteczne potrawy oraz składali sobie życzenia. Dzieci poznawały tradycje wielkanocne oraz brały udział w  zabawach ruchowych. Najwięcej radości dostarczyło dzieciom poszukiwanie prezentów od wielkanocnego zajączka.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2019r. uroczyście powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci ubrane na zielono oglądały inscenizację pt. „Jak to z przyjściem wiosny było?” w wykonaniu  grupy „Wróbelka Elemelka” i personelu przedszkola. Następnie wszyscy wyruszyli w „Wiosennym korowodzie”, by wręczyć mieszkańcom Koziegłów okolicznościowe laurki. Mieszkańcy byli wzruszeni wiosennymi niespodziankami i bardzo chwalili przedszkolaków.

„DRZWI OTWARTE”

26 lutego 2019r. odbyły się „Drzwi otwarte” dla rodziców i przyszłych przedszkolaków. Rodzice poznali organizację i zasady funkcjonowanie placówki. Dzieci miały okazję poczuć atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu.  Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się w naszym przedszkolu i chętnie  wrócą już jako przedszkolaki w nowym roku szkolnym.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

20 lutego 2019r. gościliśmy w przedszkolu naszych przyjaciół z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Owińsk oraz przedstawicieli władz lokalnych i służb ratowniczych. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym z okazji „Światowego Dnia Chorego”. Na scenie wystąpiły dzieci z grupy „Pszczółki Mai” prezentując przedstawienie „Mały Ratownik”. Był także czas wspólnych zabaw integracyjnych, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Goście wspaniale bawili się podczas pobytu w naszym przedszkolu, co wyrazili dokonując wpisów w kronice przedszkolnej.

BAL KARNAWAŁOWY

Jak każdego roku, zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Jest to dla  przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 11 stycznia 2019r. przedszkolacy zaprezentowali się w strojach swoich ulubionych postaci z bajek i filmów. Były wróżki, królewny, rycerze, piraci … i wielu innych bohaterów bajek. Podczas balu w sali gimnastycznej dzieci bawiły się wraz z „Filharmonią Pomysłów” przy ulubionych przebojach oraz brały udział w konkursach i pamiątkowej sesji fotograficznej. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

JASEŁKA DLA SENIORÓW

Jednym z głównych kierunków pracy przedszkola jest współpraca ze środowiskiem lokalnym. 9 stycznia 2019r. odbyły się „Jasełka” dla członków „Klubu Seniora” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Koziegłowach. Historię Bożego Narodzenia przedstawiły  dzieci z  grupy „Wróbelka Elemelka”. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od licznie zgromadzonej publiczności. Goście wraz z całą  społecznością przedszkola śpiewali kolędy oraz składali sobie noworoczne życzenia.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

20 grudnia 2018r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od obejrzenia Jasełek przygotowanych przez grupę „Wróbelka Elemelka”. Następnie przedszkolacy oczekiwali wizyty Gwiazdora, który pojawił się z wielkim workiem prezentów.  O 11.30 wszystkie grupy zasiadły do wigilijnego stołu, by spożyć tradycyjne wigilijne potrawy. Był czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i śpiewanie kolęd przy choince. Dzień minął w ciepłej i świątecznej atmosferze.

„MIKOŁAJKI”

6 grudnia 2018 roku przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj przeczytał dzieciom bajki oraz został zaproszony do wspólnej zabawy. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Do zobaczenia za rok!

„ANDRZEJKI”

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. 30 listopada na przedszkolaków czekały liczne czary i wróżby. Zajęcia andrzejkowe miały na celu kultywowanie tradycji i obrzędów. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

Pod koniec listopada odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” w grupie „Misia Uszatka”. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Był to ich pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Przedszkolacy byli bardzo dzielni za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Jolanta Gabryelczyk. Witamy nowych przedszkolaków w naszym gronie i życzymy samych wspaniałych chwil w przedszkolu!

„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkole od wielu lat uczestniczy w obchodach tego miłego święta. 23 listopada 2018r. każdy przedszkolak przyszedł ze swoim ulubionym przyjacielem- misiem. Świętowały misie małe i duże, wyjątkowe dla każdego dziecka, a nawet będące pamiątką rodzinną. Dzień rozpoczął się od prezentowania swojego misia kolegom i koleżankom w grupie. Następnie przedszkolacy poznawali historię pluszowego misia oraz bohaterów literackich i filmowych. W ciągu całego dnia dzieci bawiły się przy misiowych piosenkach oraz wykonywały prace plastyczne różnymi technikami.

DIETETYK W PRZEDSZKOLU

20 listopada 2018. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w zajęciach z dietetykiem. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk zachęcała do aktywnego wypoczynku, uprawiania sportu, picia dużej ilości wody, zjadania witamin w naturalnej postaci warzyw i owoców.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 7 listopada 2018r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola dzieci 6-letnie z gminy Czerwonak. Goście obejrzeli inscenizację „Jak Gapcio i Mądrala świętują Dzień Niepodległości?”, prezentację multimedialną „Polak mały” oraz wzięli udział w zabawach ruchowych. Z kolei 9.11. świętowały dzieci z naszego przedszkola. W galowych strojach obejrzeli inscenizację, utrwalali swoją wiedzę o Polsce przez udział w zabawach i konkursach. O godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni wzięli  udział w „Rekordzie dla Niepodległej” śpiewając 4 zwrotki „Hymnu Narodowego”. Wszyscy przedszkolacy zostali nagrodzeni patriotycznymi upominkami.

PRZEDSZKOLACY PAMIĘTAJĄ

W ostatnich dniach października wszystkie grupy przedszkolne udały się pod pomnik św. Jana Pawła II, aby zapalić znicze. Przedszkolacy w ciszy i zadumie oddali hołd zmarłym.

„ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK”

W dniach 15.10-18.10.18r. obchodziliśmy w przedszkolu „Światowy Dzień Mycia Rąk”. Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Dla naszych przedszkolaków była to nie tylko nauka , ale i dobra zabawa. Były konkursy, wiersze, opowiadania i piosenki o czystości. W nagrodę za udział w akcji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki.

ŚWIĘTO DRZEWA

     16 października 2018r. w ramach obchodów „Święta Drzewa” przedszkolacy spotkali się z leśniczym. Gość w ciekawy sposób przekazał dzieciom wiele cennych wiadomości na temat lasu oraz swojej pracy. Przedszkolacy wspólnie z leśniczym posadzili także sadzonki drzew w ogrodzie przedszkolnym.

FILHARMONIA POMYSŁÓW

2 października 2018r. spotkaliśmy się na kolejnym koncercie muzycznym  pt. ,,PLAC ARTYSTY SUZOFONISTY”. Dzieci poznały instrumenty: trąbkę, waltornię i suzafon. Poznały również smutnego słonia, który skarżył się na zbyt długą trąbę.  Ale jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze;)

„FILHARMONIA POMYSŁÓW”

     4 września 2018r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z „Filharmonią Pomysłów”. Artyści opowiadali o dyrygencie zaklętym w ramie starego obrazu, czarodziejskiej pałeczce i zapomnianym teatrze. Muzyczne przedstawienie edukacyjne pt. „Teatr Ziuty Batuty” dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń.