Nowinki 2019-2020

BAL KARNAWAŁOWY

Jak każdego roku, zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Jest to dla  przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 10 lutego 2020r. przedszkolacy zaprezentowali się w strojach swoich ulubionych postaci z bajek i filmów. Były wróżki, królewny, rycerze, piraci … i wielu innych bohaterów bajek. Podczas balu w sali gimnastycznej dzieci bawiły się przy ulubionych przebojach oraz brały udział w konkursach i pamiątkowej sesji fotograficznej. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

                                       DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. W styczniu w każdej grupie odbyły się uroczyste spotkania. Dzieci przedstawiły programy artystyczne, prezentując wiersze, piosenki, tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części oficjalnej dzieci zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

17 grudnia 2019r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od obejrzenia Jasełek przygotowanych przez grupę „Wróbelka Elemelka”. Następnie przedszkolacy oczekiwali wizyty Gwiazdora, który pojawił się z wielkim workiem prezentów.  Wszystkie grupy zasiadły do wigilijnego stołu, by spożyć tradycyjne potrawy. Był czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i śpiewanie kolęd przy choince. Dzień minął w ciepłej i świątecznej atmosferze.

„MIKOŁAJKI”

6 grudnia 2019 roku przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj przeczytał dzieciom bajki oraz został zaproszony do wspólnej zabawy.  Do zobaczenia za rok!

„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

Pod koniec listopada odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” w grupie „Misia Uszatka” i „Pszczółki Mai”. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Był to ich pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Przedszkolacy byli bardzo dzielni za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Jolanta Gabryelczyk. Witamy nowych przedszkolaków w naszym gronie i życzymy samych wspaniałych chwil w przedszkolu!

„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia  każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym przyjacielem – misiem. Świętowały misie małe i duże, wyjątkowe dla każdego dziecka, a nawet będące pamiątką rodzinną. Przedszkolacy poznawali historię pluszowego misia oraz bohaterów literackich i filmowych. W ciągu całego dnia dzieci bawiły się przy misiowych piosenkach oraz wykonywały prace plastyczne różnymi technikami.

„BAJKOWE LUDKI” DLA NIEPODLEGŁEJ

W tym roku obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w obchody tego ważnego święta. Od 4-8 listopada 2019r. przedszkolacy: przygotowali prace plastyczne o tematyce patriotycznej, oglądali okolicznościową wystawę i prezentację multimedialną oraz słuchali wierszy i legend o Polsce.  Reprezentanci grup wzięli udział w międzygrupowym konkursie wiedzy o naszej Ojczyźnie. 8 listopada 2019r. o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewano Hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

PRZEDSZKOLACY PAMIĘTAJĄ

W ostatnich dniach października starsze grupy przedszkolne udały się pod pomnik św. Jana Pawła II, aby zapalić znicze. Przedszkolacy w ciszy i zadumie oddali hołd zmarłym.

ŚWIĘTO DRZEWA

     21 października 2019r. w ramach obchodów „Święta Drzewa” przedszkolacy spotkali się z panią leśnik. Gość opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci poznały zasady dbania o środowisko i obiecały dbać o przyrodę na co dzień.

STRAŻ GMINNA W PRZEDSZKOLU

     2 października 2019r. nasze przedszkole odwiedzili  funkcjonariusze Straży Gminnej. W czasie pogadanki dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu i na ulicy. Przedszkolacy z uwagą wysłuchali prelekcji oraz otrzymali odblaski.

PRÓBNA EWAKUACJA

     27 września 2019r. odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabycie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa. Osoby nadzorujące ewakuację pochwaliły przedszkolaków za szybkie i sprawne opuszczenie budynku.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

    20 września 2019r. odbył się w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić rolę edukacji w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne.  Przedszkolacy brali udział w zabawach ruchowych oraz konkurencjach sportowych w ogrodzie przedszkolnym.

FILHARMONIA POMYSŁÓW

     10 września 2019r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z „Filharmonią Pomysłów”. GDZIE MIESZKAJĄ DŹWIĘKI? to spotkanie muzyczne z cyklu NA GRANICY PIĘCIOLINII. A wkrótce? Poznamy dźwięki, zaprzyjaźnimy się z tymi głośnymi, ośmielimy te najcichsze, przypomnimy sobie dźwięki stare i poznamy dziwnodźwięki… Wiele przygód przed nami!

*************************************************************************************************

NOWINKI 2018-2019

„FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW”

7 maja 2019r. odbyły się eliminacje do XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Festiwal miał na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków oraz promocję młodych wykonawców. Nasze przedszkole reprezentowały: Zuzanna Drzymała, Anna Gotowała i Magdalena Urbaniak z grupy „Wróbelka Elemelka”. Gratulujemy wspaniałych występów!

„Dzień Ziemi”

25 kwietnia 2019r.z okazji Dnia Ziemi przedszkolacy wzięli udział w zajęciach na temat ekologii i segregowania odpadów. Następnie najstarsze dzieci sprzątały teren wokół przedszkola.  Wszyscy  bardzo zaangażowali się w akcję i dokładnie wykonali swoje zadanie. Przedszkolacy udowodnili, że  potrafią szanować przyrodę i o nią dbać.

„WIELKANOC” W PRZEDSZKOLU

5 kwietnia 2019r. odbyło się w naszym przedszkolu Śniadanie Wielkanocne. Przedszkolacy przy pięknie udekorowanych stołach spożywali świąteczne potrawy oraz składali sobie życzenia. Dzieci poznawały tradycje wielkanocne oraz brały udział w  zabawach ruchowych. Najwięcej radości dostarczyło dzieciom poszukiwanie prezentów od wielkanocnego zajączka.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2019r. uroczyście powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci ubrane na zielono oglądały inscenizację pt. „Jak to z przyjściem wiosny było?” w wykonaniu  grupy „Wróbelka Elemelka” i personelu przedszkola. Następnie wszyscy wyruszyli w „Wiosennym korowodzie”, by wręczyć mieszkańcom Koziegłów okolicznościowe laurki. Mieszkańcy byli wzruszeni wiosennymi niespodziankami i bardzo chwalili przedszkolaków.

„DRZWI OTWARTE”

26 lutego 2019r. odbyły się „Drzwi otwarte” dla rodziców i przyszłych przedszkolaków. Rodzice poznali organizację i zasady funkcjonowanie placówki. Dzieci miały okazję poczuć atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu.  Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się w naszym przedszkolu i chętnie  wrócą już jako przedszkolaki w nowym roku szkolnym.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

20 lutego 2019r. gościliśmy w przedszkolu naszych przyjaciół z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Owińsk oraz przedstawicieli władz lokalnych i służb ratowniczych. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym z okazji „Światowego Dnia Chorego”. Na scenie wystąpiły dzieci z grupy „Pszczółki Mai” prezentując przedstawienie „Mały Ratownik”. Był także czas wspólnych zabaw integracyjnych, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Goście wspaniale bawili się podczas pobytu w naszym przedszkolu, co wyrazili dokonując wpisów w kronice przedszkolnej.

JASEŁKA DLA SENIORÓW

Jednym z głównych kierunków pracy przedszkola jest współpraca ze środowiskiem lokalnym. 9 stycznia 2019r. odbyły się „Jasełka” dla członków „Klubu Seniora” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Koziegłowach. Historię Bożego Narodzenia przedstawiły  dzieci z  grupy „Wróbelka Elemelka”. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od licznie zgromadzonej publiczności. Goście wraz z całą  społecznością przedszkola śpiewali kolędy oraz składali sobie noworoczne życzenia.

„ANDRZEJKI”

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. 30 listopada na przedszkolaków czekały liczne czary i wróżby. Zajęcia andrzejkowe miały na celu kultywowanie tradycji i obrzędów. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

DIETETYK W PRZEDSZKOLU

20 listopada 2018. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w zajęciach z dietetykiem. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk zachęcała do aktywnego wypoczynku, uprawiania sportu, picia dużej ilości wody, zjadania witamin w naturalnej postaci warzyw i owoców.

„ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK”

W dniach 15.10-18.10.18r. obchodziliśmy w przedszkolu „Światowy Dzień Mycia Rąk”. Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Dla naszych przedszkolaków była to nie tylko nauka , ale i dobra zabawa. Były konkursy, wiersze, opowiadania i piosenki o czystości. W nagrodę za udział w akcji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki.

„FILHARMONIA POMYSŁÓW”

     4 września 2018r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z „Filharmonią Pomysłów”. Artyści opowiadali o dyrygencie zaklętym w ramie starego obrazu, czarodziejskiej pałeczce i zapomnianym teatrze. Muzyczne przedstawienie edukacyjne pt. „Teatr Ziuty Batuty” dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń.