16.03-20.03.2020 Propozycje zabaw z dzieckiem

Drodzy Rodzice, Kochane Pszczółki!

Nie możemy się spotkać w przedszkolu, ale nasza zabawa i nauka trwa dalej. Na stronie internetowej przedszkola, tu w zakładce „Pszczółka Maja” będą udostępniane materiały dydaktyczne, propozycje zabaw i prac plastycznych. Serdecznie zachęcam do skorzystania z nich podczas wspólnego spędzania czasu. Mail kontaktowy: bajkowepszczolki@tlen.pl Miłej zabawy i do zobaczenia!

MARCOWE PRZYSŁOWIE

Zachęcamy do zapoznania dzieci ze znaczeniem wiosennego przysłowia „W marcu, jak w garncu”. Można wykorzystać do tego wiersz pt. „Marzec” i wspólnie wykonać pracę plastyczną. Dzieci z pewnością ucieszy „ugotowanie” zupy marcowej- wystarczy garnek, chochla i  symbole pogody. Obrazki możemy narysować sami lub skorzystać z karty pracy poniżej.

ZRÓBMY MARZANNĘ

Już wkrótce 21 marca, czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Każdego roku nasze przedszkole organizowało uroczystość z tej okazji. Najpierw przedstawienie w wykonaniu dzieci i nauczycieli, a następnie szliśmy  w barwnym korowodzie ulicami Koziegłów. Przedszkolacy rozdawali mieszkańcom własnoręcznie przygotowane laurki. W tym roku jest inaczej, ale nie zapomnijmy o wiosennej tradycji. Aby należycie pożegnać zimę i przywołać na dobre wiosnę zachęcamy do zrobienia Marzanny. Jeśli będzie zrobiona z materiałów nadających się do recyklingu (gazety, tektura, papier, puszki, butelki plastikowe), dzieci ją później rozbiorą, a wykorzystane tworzywa wrzucą do odpowiednich pojemników. Dzięki Marzannie można przypomnieć stare ludowe obrzędy, a ponadto dać dzieciom mnóstwo powodów do radości!

ZAGADKI

Zagadki nie tylko bawią, ale przyczyniają się do poznawania i rozszerzania wiadomości. Każda zagadka pobudza do myślenia , gdyż stawia dziecku określone zadanie do rozwiązania. Do wyboru: pory roku, świat bajek, zawody, zdrowie i higiena. Kto zgadnie więcej?

MULTIMEDIALNE PROGRAMY EDUKACYJNE

1. Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh” na temat higieny jamy ustnej.Na stronie https://www.akademia-aquafresh.pl/strefa-dzieci.htmlwiele atrakcji dla dzieci: animowane filmy edukacyjne, słuchowiska, porady doktora Ząbka, kolorowanki, łamigłówki.

2. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to ogólnopolski program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody. Na stronie:https://kubus.pl/dziecko/

– gry edukacyjne, muzyczne, zręcznościowe https://kubus.pl/graj/#edukacyjne

– wspólna gimnastyka https://kubus.pl/rusz-sie/

– bajki- liczby, alfabet, kształty, pory roku, zawody https://kubus.pl/ogladaj/

– audiobooki – ponad 30 bajek klasycznych i współczesnych https://kubus.pl/audiobooki/?style=dziecko

Możliwość komentowania jest wyłączona.